چسب پارچه ای عایق

چسب پارچه ای نسوز چیست ؟

در یک سال شاید میلیون ها خودرو در سراسر جهان تولید شود در حالی که نوع تولید ، ساخت قطعات و ویژگیهای هر وسیله نقلیه ممکن است متفاوت باشد اما در هر وسیله نقلیه نیاز به یک مهار کننده و عایق سیم های خود دارد . عایق کردن و مهار کردن این سیم ها در سرتاسر ماشین از چراغ های جلو و عقب ، سیستم هدایت گر خودرو ، جعبه فرمان ، فیوز ها ، سوئیچ ، گرم کن صندلی و … ادامه دارد . بهترین ابزار برای مهار کردن ، منظم کردن و عایق کردن این سیم ها مخصوصا در ولتاژ ها و دماهای بالا چسب نسوز پارچه است .

سیستم برق خودرو-چسب پارچه ای

همانطور که خودرو ها به پیشرفت های تکنولوژیک بیشتری مجهز می شوند ، سیم برق ماشین و سیم کشی آن هم روز به روز گسترش پیدا می کند و بدین صورت در تمام نقاط خودرو اثری از سیم برق را مشاهده میکنیم ، در صفحه نمایش LED در کنسول میانی ، پورت های شارژ ، سیستم بالابر شیشه ماشین ،افزایش عناصر الکتریکی در کنسول میانی  و … نیاز به سیم کشی در فضاهای محدو و قرار گرفتن در معرض عناصر و قطعات مضر برای سیم ها یا کابل ها را بیشتر کرده .

چرا باید سیم و کابل های ماشین عایق بندی شوند ؟

حفاظت از سیم ها و کابل ها برای ایمنی وسیله نقلیه بسیار مهم است ، زیرا همواره در معرض دمای بالا ، مواد شیمیایی فرسایشگر و … هستند که ممکن است منجر به آتش سوزی ، خرابی ترمز و مشکلات حیاتی وخطرات جدی شوند . برای جلوگیری از این مسائل همواره باید کابل ها و سیم کشی ها عایق بندی شوند.

گزینه های بسیاری برای محافظت از سیم در وسایل نقلیه وجود دارد ، بست کمربندی یکی از آن هاست این گزینه ممکن است بتواند سیم ها و کابل ها را به خوبی دسته بندی و مهار کند ولی از آنها در برابر حرارت و سایش نمی تواند محافظت کند . گزینه ی دیگر استفاده از لوله های پلاستیکی است مانند آنچه که در ساختمان سازی برای سیم های برق ساختمان صورت می گیرد مانند لوله های خرطومی یا لوله های PVC  ولی این گزینه هم برای جاهایی که نیاز به انعطاف پذیری است کارآیی خود را از دست می دهد و همچنین به وزن خودرو اضافه می کند و کاری زمان بر برای عایق بندی سیم کشی وسیله نقلیه می باشد.

چسب پارچه ای عایق :

نوار چسب پارچه ای یکی از بهترین وراحت ترین گزینه ها برای حفاظت از سیم ها و کابل ها در برابر حرارت ، سایش و … است . به گفته ی کریستن توسان مدیر محصول scapa چسب پارچه ای نسوز انعطاف پذیرتر و ارزان تر از سایر گزینه ها است . زیرا می تواند برای مهار کردن (جمع کردن و مرتب کردن سیم ها) و عایق کردن آن ها به راحتی استفاده شوند .

بیشتر ویژگی های عایق الکتریکی و عایق حرارتی بودن و همزمان محافظت در برابر سایش و انعطاف پذیر بودن و سبک تر بودن در چسب نسوز پارچه ای یافت می شود .چسب پارچه ای نسوز

بالا