چسب پلی اورتان

چسب پلی یورتان یا به عبارتی چسب پلی اورتان چیست ؟

چسب پلی اورتان یک درزبند یا چسب آب بندی بسیار با دوام با عملکرد و کارآیی بسیار بالا با عمر طولانی و مقاومت خوب همراه با چسبندگی خیلی عالی است. این سیلانت پلی اورتان یک اتصال قوی پس از چسبیدن بین محدوده ایجاد می کند . چسب های پلی یورتان می توانند به صورت جامد و نسبتا غیر منعطف تنظیم شوند یا می توانند به صورت لاستیکی مانند و انعطاف پذیر باقی بمانند.

این محصول به طور کلی برای پر کردن درزها و آب بندی استفاده می شود و برای محیط هایی که در معرض رطوبت قرار دارند بسیار خوب عمل می کند. این چسب نه آن قدر سریع خشک می شود که نتوان با آن کار کرد و نه آن قدر دیر عمل میکند که موجب تاخیر در روند کار بشود.

کاربردهای چسب پلی اورتان در کجاست :

۱- چسب های پلی یورتان در تمام مواد نرمال و طبیعی ، مواد متخلخل یا غیر متخلخل ، چوب ، فلزات ، لاستیک ، کامپوزیت های بهبود یافته ، چرم کاشی و شیشه ، بیشتر پلاستیک ها ، بتن و آجر کار میکنند و همچنان این لیست می تونه ادامه داشته باشه !

این چسب ها در پلی پروپیلن ها ، پلی اتیلن و موادی مانند سیلیکون یا تفلون ها به خوبی عمل نمیکنند و بهتر است از چسب پلی اورتان در موارد ذکر شده استفاده نشود .

۲- به دلیل انعطاف پذیری این چسب ، برای کاربردهایی که احتمال ارتعاش آن زیاد است بسیار مناسب است (مانند : ماشین ، کامیون ، اتوبوس ، هواپیما و …)

۳- چسب پلی اورتان برای چسباندن آئینه یا شیشه به دیوار گزینه خیلی خوبی می باشد.

۴- چسب پلی اورتان شیشه اتومبیل :

چسب پلی اورتان برای نصب شیشه ماشین مناسب بوده و بسیاری از کارخانجات بزرگ خودروسازی از این چسب استفاده می کنند و یک آب بند بسیار مناسب برای خودرو می باشد ، هنگام خشک شدن بسیار انعطاف پذیر بوده و در برابر حل شدن در مواد شیمیایی اسیدی یا قلیایی قوی، مقاوم است .

۵- این چسب می تواند برای درزبندی افقی یا عمودی قطعه های سیمانی یا بتنی (مثل بتونه) مانند پیاده روها ، ایوان یا بالکن ها ، آسفالت ، کارخانه ها ، سازه های شهری ، باند فرودگاه و … استفاده شود.

۶- چون این چسب ضد اشعه UV یا اشعه ی خورشید است بسیار مناسب برای فضاهای بیرونی است.

۷-این چسب همچنین در ساختمان سازی بسیار کاربرد دارد مانند درزبندی و آب بندی فریم درب و پنجره ، کفپوش ها و …

کاربردهای چسب پلی اورتان

ویژگی های چسب پلی اورتان :

  • قابلیت انعطاف پذیری عالی در گرمای بسیار زیاد و یخبندان
  • عامل چسبندگی قوی این چسب ناشی از عمل کردن به صورت فوم هنگامی که در معرض رطوبت قرار می گیرد می باشد. تا زمانیکه به صورت کامل خشک شده و سفت شود. این موضوع نشان می دهد که مقدار کمی از رطوبت بر روی یک سطح برای چسباندن لازم است.
  • چسب پلی اورتان ضد آب و رطوبت است ولی در برای غوطه ور شدن در آب بطور کامل به طور مداوم توصیه نمی شود ، مگر اینکه از رنگ و یا محافظی ضد رطوبت و آب با هم استفاده شود
  • چسب پلی اورتان را می توان رنگ کرد یا آن را سنباده کاری کرد و این چسب بسیار انعطاف پذیر و بدون خواص شکنندگی بوده.
  • چسب پلی اورتان در دماهای مختلفی می تواند کار کند و کارآیی خود را حفظ کند.

فروش چسب پلی اورتان در فروشگاه اینترنتی چسبی در مدلهای :

چسب پلی اورتان کارتریجی

چسب پلی اورتان سوسیسی یا کالباسی

بالا